Evinizi Ofis Gibi Kullanmanın Yolları

Ev ofis çalışma alanı
evdeofisisleriyapmak

Evden çalışan insan sayısındaki artış, onların kişisel ve profesyonel yaşamlarını dengelemelerini kolaylaştırdı. Bazıları bu ‘yeni normal’ neyse ona alıştığımız için geri dönse de, bu pandemi boyunca devam eden bir eğilim. Çalışanlar, işte üretken olmaya devam ederken aileleriyle daha fazla zaman geçirebilirler. Ancak bazı olumsuzluklar da var.

İş hayatınızı ev hayatınızdan ayırmak zor olabilir, bu da kendinizi yorgun veya bitkin hissetmenize neden olabilir. Bazı durumlarda, çalışanlar aile zamanının kalitesini düşürüyor, hatta motivasyon ve yaratıcılık eksikliği yaşıyor.

Ev ofisinizin sizin için çalışmasını sağlayacak birkaç kolay ve pratik yolu keşfedelim.

Belirli çalışma saatleri belirleyin ve bunlara bağlı kalın

Evde çalışmak için belirli saatler belirleyin ve bu saatleri geçmemeye çalışın. En verimli çalışma saatlerinizi seçin ve programınızı bu saate göre oluşturun.

Belirli çalışma saatlerine bağlı kalmayı zor buluyorsanız, sizi dizüstü bilgisayarı bırakmaya zorlayan belirli etkinlikleri rutininize planlamak yardımcı olabilir. Örneğin, bir gönüllü programına veya bir tenis kulübüne katılın.

Bir çalışma alanı belirleyin

Evraklarınızı, bilgisayarınızı ve görevlerinizi tamamlamak için gerekli diğer öğeleri dağıtabileceğiniz bir masa veya masa seçin. Ardından, masanızdaki dağınıklığı en aza indirecek ve tüm önemli belgelerinizin düzgün bir şekilde saklandığından emin olacak bir dosyalama sistemi kurun.

Ev işleri de dahil olmak üzere dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırdığınızdan emin olun. Sessiz ve dikkat dağıtıcı olmayan uzak bir ofis alanı gibi bir yedekleme planı olarak kullanmak için saha dışında bir alana sahip olmak yardımcı olabilir .

Çalışma saatlerinden sonra bildirimleri kapatın

E-postanızdan veya telefonunuzdan sürekli bildirim alıyorsanız, belirli çalışma saatlerine bağlı kalmak zor olabilir. Belirlediğiniz çalışma saatlerinin dışında e-postaları kontrol etmekten veya telefon aramalarını yanıtlamaktan kaçının.

Aynı prensip çalışma saatleri içinde geçerlidir. Sosyal uygulamalar için tüm bildirimleri kapatın, böylece işinize odaklanabilirsiniz ve dikkatinizin dağılmasından rahatsız olmazsınız.

Ailenizle sınırları belirleyin

Dikkatinizi dağıtan şeyleri en aza indirmenin ve işinize odaklanabilmenizi sağlamanın bir yolu, ailenizle sınırlar belirlemektir. Belirli bir süre çalışacağınızı bilmelerini sağlayın ve sizi rahatsız etmemelerini isteyin. İletişim, herhangi bir kesinti olmadan görevlerinize odaklanabileceğiniz bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Eşya Depolama Sepetin’de evden uzakta güvenli ve emniyetli bir ofis alanı sağlıyoruz. İstanbul, İzmir ve Ankara ve İzmİzmdeki tesislerimiz elverişli bir konumdadır ve ev ofis için uygun fiyatlı bir alternatif sunar.
Ayrıca ev eşyalarını saklamak için temiz depolama üniteleri sunarak ev ofisinizde yer açmanızı sağlıyoruz. Çevrimiçi bir fiyat teklifi alın ve evden çalışırken verimliliğinizi artırın.

 

Öğrenci eşya depolama

Sizden Gelen Yorumlar

Ofis Taşımacılığı yaptırmak için bir proje yürüttük. Gerçekten çok memnun kaldık. Adem Bey ve Ekibine Teşekkür ediyorum.
Onur Ertem
Web Tasarımcı
Derneğimiz için kendilerinden hizmet talep ettik. Gerçekten çok memnun kaldık. Teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Ahmet Ak
Ak Derneği Başkanı
İşletmemizi yeni bir lokasyona taşımamız gerekiyordur. Yeni lokasyonumuzun satın alım işlemleri gerçekleşene kadar eşyalarımıza çok iyi göz kulak oldular ekibe çok teşekkürler.
Ömer Faruk Sarısoy
Gri Kümes Şarküteri

Siz de Yorumunuzu Gönderin